Aktuality

SZSV zveřejňuje historické fotografie Vrahovic

Spolek za staré Vrahovice se rozhodl zareagovat na koronavirovou epidemii a pokusí se lidem zpříjemnit jejich sociální izolaci. V následujících dnech bude zveřejňovat historické fotografie Vrahovic ze svých sbírek.

„Náš spolek je hodně zaměřený na veřejné akce. Pořádáme exkurze v Arboretu Vrahovice, vlastivědné procházky, výstavy, ale třeba i úklidy přírody. Snažíme se zapojovat lidi. Současná doba nám neumožňuje pořádat veřejné akce, a tak se snažíme hledat alternativy,“ sdělil nám předseda Spolku za staré Vrahovice Tomáš Peka. 

S konkrétním nápadem, jak by spolek mohl fungovat v době sociální izolace, přišel jeho kolega Ondřej Moskal: „Napadlo mě, že bychom mohli lidem trochu zpříjemnit karanténu a ukázat jim část našich sbírek. V následujících dnech budeme na našem facebookovém profilu zveřejňovat historické fotky a dokumenty z Vrahovic. Zároveň bychom tímto chtěli požádat naše příznivce o spolupráci. Pokud máte nějaké zajímavé fotky, se kterými byste se rádi pochlubili, pošlete nám je a my je zveřejníme.“

Spolek za staré Vrahovice se chystá ukazovat pohlednice, fotografie a jiné dokumenty z jejich rozsáhlých sbírek. Průřezově se bude jednat o dobu od konce 19. století až po současnost. Adresa facebookového profilu spolku je: https://www.facebook.com/spolekzastarevrahovice/ 


Krátce z Vrahovic (leden a únor 2020)


Informace k rekonstrukci Vrahovické ulice

V současnosti už existuje kompletní dokumentace rekonstrukce Vrahovické ulice a probíhá výběrové řízení na zhotovitele.

Oproti původním předpokladům, že celá rekonstrukce proběhne v roce 2020, bude část mezi mostem přes Hloučelu a ulicí Majakovského probíhat v letošním roce, zatímco část mezi Svatoplukovou a mostem přes Hloučelu až v roce 2021.

Na hlavní otázku, která nás všechny trápí, a sice, jak bude řešena náhradní dopravní obslužnost zatím stále nemáme odpověď. Olomoucký kraj ji bude řešit po ukončení výběrového řízení se zhotovitelem, městem Prostějov, Policií ČR a Dopravním inspektorátem Prostějov.

Zde si můžete prohlédnout plány a vyjádření města Prostějova k rekonstrukci: https://udeska.kr-olomoucky.cz/dokument?ude?KUOL0B36CNYI-0

| Martin Hájek

Kniha Vrahovice v moderní době opět v prodeji

Kniha Martina Hájka Vrahovice v moderní době je opět v prodeji. Spolek za staré Vrahovice prodává knihu každý pátek od 19:00 do 21:00 hod. ve své klubovně v železniční zastávce Vrahovice. Cena jednoho výtisku je 200 Kč. 


Předchozí 1 2 3 4 5 6 12 23 34 45 Další


Menu
RSS
Facebook Vrahovice!
Twitter
Facebook like