Aktuality

Rekonstrukce ZŠ Majakovského začíná

Brzy bude zahájena dlouho očekávaná rekonstrukce ZŠ Majakovského ve Vrahovicích. Během ní má dojít ke zbourání druhé budovy školy, která byla postavena v r. 1984 jako provizorní stavba, a její nahrazení novou budovou. Celkové náklady by měly dosáhnout 40 milionů Kč.

Články v novinách: Týdeník ProstějovskaProstějovský deníkiProstejov.cz

| Martin Hájek

Mobilní sběr - podzim 2011

Město Prostějov zajistí v sobotu 24. září 2011 prostřednictvím .A.S.A.TS Prostějov, s.r.o. mobilní sběr odpadu:

Stanoviště Čas předání odpadu a elektrozařízení
Vrahovice M. Pujmanové u mostu 10:45 - 10:55
Vrahovice ul. J. Suka 11:00 - 11:10
Vrahovice ul. M. Alše 11:15 - 11:25
Vrahovice ul. K. Světlé 11:30 - 11:40
Čechůvky točna 11:45 - 11:55

Co bude příjmáno:

  • nebezpečný odpad: odpad jedovatý, výbušný nebo jinak nebezpečný např.oleje, tuky, barvy, fotochemikálie, léky, agrochemický odpad včetně obalů.
  • pneumatiky: pneumatiky z osobních vozidel (Větší pneumatiky z traktorů, nákladních vozidel, strojů apod. budeme brát také, ale za úplatu.)
  • objemný odpad: odpad z domácností, který je rozměrný a není možno ho umístit do popelnic. Jsou to např. staré koberce, linolea, starý nábytek, vyřazené oblečení apod.
  • vyřazené elektrozařízení: elektrozařízení používané v domácnostech. Jsou to např. ledničky, televize, rádia, počítače, DVD přehrávače, mikrovlnné trouby, rychlovarné konvice, baterie, zářivky, výbojky apod.

Popel a běžný domovní odpad se likviduje při pravidelných týdenních svozech komunálního odpadu. Proto jej na tyto mobilní sběry nepřinášejte.

Zdroj: Město Prostějov

| Lukáš Hájek

Pracovní středisko Vrahovice

Odsun Němců po druhé světové válce se netýkal pouze pohraničních oblastí. I ve vnitrozemí žili lidé, kteří se hlásili k německé národnosti a kteří byli po válce nuceni opustit Československo. V celé zemi vznikla síť pracovních, sběrných a internačních táborů, které měly sloužit k zajištění německého obyvatelstva před tím než dojde k jeho vysídlení. Pro okres Prostějov byl utvořen jeden takový tábor ve Vrahovicích.

Vendula Mankovecká se ve své práci Pracovní středisko Vrahovice 1945 – 1946 věnuje tomuto táboru od doby jeho vzniku až po zrušení tábora po posledním odsunu. V textu je věnován prostor životním podmínkám v táboře, pracovnímu nasazení internovaných a průběhu odsunu. Tato práce může přispět k lepšímu poznání historie Vrahovic, protože se zabývá ne příliš známou kapitolou místních dějin. Práci Pracovní středisko Vrahovice 1945 – 1946 si můžete přečíst zde.

| Martin Hájek

Vítejte na stránkách o Vrahovicích

V poslední době náš web prošel několika změnami. Tou hlavní je změna adresy.  Naše stránky nyní najdete na vrahovice.eu.

Změnou prošel i design stránky. Stránky se staly přehlednější, jednoduší a modernější.  Vedlejší menu se nyní přesunulo napravo a pod ním u některých stránek naleznete související materiály (fotky, odkazy, mapu). Na hlavní stránce se v těchto místech nachází anketa; pod ní poslední komentáře a příspěvky z Twitteru. Nejnovější aktuality můžete nyní odebírat pomocí RSS.

Také obsah stránek nezůstal beze změn. Přibylo zde několik nových článků a další se objeví v nejbližší době. Stejně jako v minulosti budeme přinášet nejnovější informace z Vrahovic.

Fotogalerie je nyní nově uspořádána. V současnosti se v ní nachází téměř 250 fotek a další budou přibývat. Pokud máte nějaké zajímavé fotografie a chcete se o ně podělit, můžete nám je přinést nebo poslat na info@vrahovice.eu.

Doufáme, že tyto změny uvítáte a nová podoba našich stránek se vám bude líbit.

| Lukáš Hájek

Víte, že...

…se ve Vrahovicích narodil divadelní a filmový herec Arnošt Faltýnek (1906-1991), který si zahrál v několika desítkách filmů? Více si o něm můžete přečíst zde.

V sekci Rodáci se dále můžete dočíst o dalších lidech, kteří se narodili nebo byli svým životem spjati s Vrahovicemi. Po třech z nich - hornistovi Zdeňku Tylšarovi, jazykovědci Františku Kopečném a starostovi Josefu Střížovi - byly v r. 2010 pojmenovány nově vzniklé ulice.

| Martin Hájek
Předchozí 1 14 28 41 49 50 51 52 53 54 Další


Menu
RSS
Facebook Vrahovice!
Twitter
Facebook like