Aktuality

Kniha o kostele sv. Bartoloměje stále v prodeji

Publikace o kostele sv. Bartoloměje

Kniha Karla Kavičky Farní kostel svatého Bartoloměje v Prostějově - Vrahovicích je stále k dostání. Koupit si jí můžete na faře nebo v kostele.

V knize se autor kromě samotného kostela věnuje i dějinám obce Vrahovice a vrahovické farnosti, sakrálním památkám na území obce a hodně prostoru je věnováno i kněžím, kteří působili jako faráři ve Vrahovicích.

Cena publikace je 100 Kč.

Více informací zde.

 

 


Historické fotografie ze sbírek SZSV

Zde, zde, zde, zde a zde si můžete prohlédnout několik historických fotografií Vrahovic. Tady můžete vidět fotografie z požáru OP Prostějov z roku 1967. Všechny tyto snímky pocházejí ze sbírek Spolku za staré Vrahovice. Fotky sklidili na Facebooku velký úspěch a Spolek k nim vydal následující prohlášení:


Jak je to s cyklostezkou do Vrahovic?

Když už dnes máme k dispozici všechny důležité informace o cyklostezce do Vrahovic, ukazuje se že situace vypadá poněkud jinak, než se nám snažilo namluvit vedení města a proradniční plátek Prostějovský večerník. Město to prezentovalo tak, že nemůže vybudovat cyklostezku, protože v tom brání zlý Dopravní inspektorát a nepřející poručík Vafek. Skutečnost je taková, že město přišlo s projektem, který byl podle analýzy Dopravního inspektorátu nebezpečný a mohl ohrožovat lidské životy. Město tomuto posudku nevěřilo, a tak si nechalo zpracovat dva nezávislé audity. Oba posudky tvrdí totéž: městem navrhovaná cyklostezka je z hlediska dopravy nebezpečná. Namísto toho, aby město projekt přepracovalo, stále na něm trvá, a když někoho zajímá, proč cyklostezka nestojí, tak za to prý nemůže město jako investor, ale může za to Vafek, protože je prostě zlý a cyklostezce nepřeje!

| Martin Hájek

Dokumenty k cyklostezce do Vrahovic


Předchozí 1 8 9 10 11 12 13 14 22 32 42 Další


Menu
RSS
Facebook Vrahovice!
Twitter
Facebook like