Aktuality

Nová publikace o historii kostela sv. Bartoloměje

PhDr. Mgr. Karel Kavička: Farní kostel svatého Bartoloměje v Prostějově - Vrahovicích


Historik PhDr. Mgr. Karel Kavička vydal novou knihu Farní kostel svatého Bartoloměje v Prostějově - Vrahovicích. V knize se autor kromě samotného kostela věnuje i dějinám obce Vrahovice a vrahovické farnosti, sakrálním památkám na území obce a hodně prostoru je věnováno i kněžím, kteří působili jako faráři ve Vrahovicích.

Publikace byla představena veřejnosti 23. srpna v kostele sv. Bartoloměje při příležitosti hodové mše. 

 
| Martin Hájek

Spolek za staré Vrahovice má nové webové stránky

Spolek za staré Vrahovice má po delší době nově upravené webové stránky, ze kterých se dozvíte základní informace o činnosti tohoto spolku. Prohlédnout si je můžete zde. Novinky z činnosti tohoto spolku můžete sledovat na jeho facebookové stránce nebo twitterovém profilu.

| Martin Hájek

Změna trasy MHD linky č. 5

Kvůli uzavírce křižovatky Kostelecká x Vápenice x Blahoslavova dochází ke změně trasy linky MHD č. 5 v termínu od pondělí 20. července do neděle 20. září 2015. 

Linka č. 5 (nemocnice - Čechůvky) - objízdná trasa povede z ulice Svatoplukova, ulicemi Újezd, Wolkerova a Palackého na ulici Plumlovská a dále dle licence. Objízdná trasa je obousměrná. Nebudou obsluhovány zastávky Vápenice a Lázně. Náhradní zastávky budou Palackého ve směru na aut.st. a Poděbradovo nám. ve směru do nemocnice.

Odkazy: Změny ostatních linek MHD a příměstských linek.


Předchozí 1 11 16 17 18 19 20 21 22 30 40 Další


Menu
RSS
Facebook Vrahovice!
Twitter
Facebook like