Diskuze

Obecná diskuze


Přidat komentář

Přidat komentář

Opište:* Captcha   ⇒
Uložením souhlasím se zpracováním osobních údajů a se zveřejněním komentáře včetně všech uvedených údajů.
prosba na povodí Moravy
Zdravím všechny,
prosbu o pomoc s rekultivací rybníčku, splavu a stavidla jsem napsala na povodí Moravy a poprosila je pokud by mohli napsat jejich vyjádření k našemu problému do pátku dopoledne. Zkusím tam kdyžtak ještě ve středu dopoledne zavolat. Ve středu jdu ráno ještě na komunální služby domluvit se, co s odpadky atd. jestli by bylo možné domluvit odvoz. Jo a také tam dám rovnou tu žádost o ty odpadkové koše na exramenty a obyčejné odp. koše, kopii přinesu sebou na schůzku.
Ren Jochová ID: 52
úklid v okolí rybníčku
Přeji pěkný den, souhlasím s paní Jochovou. Úklid by bylo vhodnější dobře naplánovat a zorganizovat pro širší veřejnost tak, aby byl efektivnější. Počasí začátkem dubna bude určitě příznivější než tento týden. Pomocníků bude díky těmto faktorům více. Co říkáte?
M. Rosenberg ID: 51
úklid v okolí rybníčku
Zdravím, pokud vše časově vyjde, tak máme přislíbenou účast jak paní Zatloukalové z ČSOP IRIS, tak i paní Galářové z osadního výboru. Jak to vypadá s tím povodí řek? Už jste tam psala, pokud nemáte kontakt, tak napiště paní Galářové, ta Vám jej pošle.
Martin Sobolík ID: 50
úklid v okolí rybníčku
Zdravím všechny,
Já osobně bych viděla ten úklid až tak začátkem dubna ať se vše v klidu nachystá- letáky, oslovení, žádosti, výzva na webu atd. Napadlo mě, že bychom úklid v tomto okolí mohli udělat pravidelně třeba jednou za dva-tři měsíce. Díky tomu bychom měli i nějaké zpětné pozastaveníčko jak to vypadá s pořádkem atd. po nějakých pár měsících. A také si myslím, že se vše nezrealizuje hned. Přeji krásné snad už i slunné dny
Ren Jochová ID: 49
rekultivace vrahovického rybníčku a parčíku
Zdravím, informoval jsem o termínu schůze jak paní Zatloukalovou z ČSOP IRIS, tak i paní Galářovou z osadního výboru s prosbou i o jejich osobní účast, teď už jen počkat na jejich odpověďi. Termín platí, místo, tak vzhledem k tomu, že se jedná o rybníček, tak bych ten sraz dal přímo u rybníčku, tam se přece nemůžeme minout.:-)
Martin Sobolík ID: 48
rekultivace vrahovického rybníčku a parčíku
Dobrý den! Chtěl bych se zeptat, kdy se bude konat samotný úklid? Navrhoval bych 21. 3., den po informativní schůzce. Jde mi o to, aby se stanovilo pevné datum a lidé se mohli o akci zavčas dozvědět (prostřednictvím letáků, aktuality na těchto webových stránkách).
Martin Hájek ID: 47
rekultivace rybníčku
Zdravím všechny,
tak to snad vypadá, že bychom se mohli sejít toho 20.3. v těch 16.30. Jestli můžu poprosit pane Martine požádat pí. Zlámalovou a někoho z osadního výboru na tento termín, aby přišli. A já zkusím oslovit někoho z povodí řek jestli by mohl někdo i z jejich zástupců dojít. Tato schůzka by měla být spíš informativní co všechno je v našich silách podniknout a koho a jak oslovit na ten den D, kdy bychom měli začít s úklidem atd. Jsem moc ráda, že okolí i rybníček se snad podaří dát dokupy, díky všem. S pozdravem Ren Jochová
Ren Jochová ID: 46
rekultivace vrahovického rybníčku a parčíku
Byl jsem se minulý rok na dušičky podívat z nostalgie na vrahovický rybníček a byl jsem zhrozený, v jakém je stavu. Místo, kde jsem se naučil plavat, v zimě bruslit a kde jsme chytali ryby je v dezolátním stavu.V hájku a na rybníčku se odehrával náš klukovský život.Vody tam bývalo tak metr u splávku až 3 metry v tak zvaném \"koňáku\" neboli koňském dole u pravého břehu kousek od ústí Hloučele.A když přehrada \"pustila\", to byla paráda se zapřít nohama pod \"splávkem\" a bojovat s velkou vodou. Tenkrát před více jak padesáti lety tam nebyla restaurace ale tak zvaná \"benzinka\", sklad, který nás vždy lákal pro naše klukovské hry.Rybníček byl vždy pivovarský, v zimě jsme pomáhali sekat led na chlazení piva v tzv. ledovni pivovaru.Ten se tam dopravoval vodním kanálem a dopravníkem.Jsem rád, že si uvědomujete,že nechat toto místo spustlé by byla věčná škoda a přeji Vám ve Vašem úsilí o rekultivaci rybníčku a přilehlého hájku mnoho trpělivosti a sil.
Pavel Motl ID: 45
Státní instituce
Pokud tomu tak je, s těmi státními organizacemi, tak prosím aspoň příště napiště e-mail, abysme Vás mohli kontaktovat přímo pro případnou pomoc, kdyže v tom tak dobře pohybujete, to se vždycky může hodit, mimochodem, nechcete nám pomoci s úklidem rybníčku? 20.3. máme sraz :-)
Martin Sobolík ID: 44
rekultivace vrahovického rybníčku a parčíku
20.3. - 16:30 - to by šlo. Taky přijdu.
Martin Hájek ID: 43
Menu