Diskuze

Obecná diskuze


Přidat komentář

Přidat komentář

Opište:* Captcha   ⇒
Uložením souhlasím se zpracováním osobních údajů a se zveřejněním komentáře včetně všech uvedených údajů.
Re:rekultivace vrahovického rybníčku a parčíku
Určitě bych taky přišel pomoct. Můžeme se domluvit a někdy na jaře svépomocí si okolí rybníčku uklidit. Určitě bychom se mohli domluvit. Pokud chcete, dám na tyto stránky na jaře výzvu a kdo bude mít čas, může nám s úklidem přijít pomoct.
Martin Hájek ID: 29
Re:rekultivace vrahovického rybníčku a parčíku
Jsem moc ráda, že nejsem jediná, která by opět ráda viděla parčík a rybníček v kulturním stavu. Jsem \"rodilý vrahovčák\" a své dětství jsme s ostatními dětmi ze sídliště prožili právě tam. Nyní jako maminka roční holčičky marně hledám ve Vrahovicích místo, kde by bylo možné třeba jen posedět s kočárkem anebo jít si hrát s dětmi. Jediná skluzavka a houpačka na sídlišti Svornosti není oplocená a tudíž je to ráj pro čtyřnohé miláčky. V létě je tam nesnesitelné horko. Myslím si, že háječek (tak jak se za nás říkavalo) by stálo za to dát opět dohromady. Pořízení několika laviček by určitě potěšilo i naše starší spoluobčany, kolotoč by zase uvítali ti nejmenší. Restaurace Na rybníčku povýšila toto místo na \"letní atraktivní lokalitu\" pro celou rodinu a rybníček by tomu mohl ještě více pomoci.Otázkou je, jestli by se našly prostředky na jeho rekultivaci, stejně jako pro prostějovský rybník.
Pokud by se Vám, pane Sobolíku, povedlo sehnat organizaci, která byi alespoň částečně přispěla k realizaci zkulturnění, pak se i já hlásím dobrovolně k \"Akci Z\". Tak jako jsme to dělávali dříve. Bohužel si ale myslím, že bychom v tom zůstali sami. Anebo se mýlím?
Katka ID: 28
Re:rekultivace vrahovického rybníčku a parčíku
No, co s tím? Teď konkrétně nevím. Ale pokusíme se spojit s tím ČSOP, co nám na to pěkného řeknou a pokud by to mělo nějaký výsledek, tak jsem ochoten i manuálně pomoci při úpravách.
Martin Sobolík ID: 27
rekultivace vrahovického rybníčku a parčíku
Zdravím všechny a snad mi někdo poradí. Už jednou jsem psala na město dotaz týkající se vrahovického rybníčku a parčíku u něj. Polovina parčíku je upravená , druhá není. Zjistila jsem, že o prořezávání se mají starat český svaz ochránců přírody, ale s těmi se nemohu telefon. spojit-asi nemám štěstí. Nebylo by špatné, aby se tam udělalo opět hřiště pro děti a přibyly lavičky. Momentálně se tam většinou scházejí bezdomovci a v křoví jsou poházené odpadky. No a rybníček a hráz je ve zbědovaném stavu. Rybníček patří k pivovaru a to vše vlastní společnost, která objekt prodává. Tak co s tím? Je škoda, že kousek pěkného místa ve Vrahovicích chátrá. Díky za radu a možná i pomoc
Ren ID: 26
Hledám
Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou, zda nevíte o Milanu Vysloužilovi,nar. asi 1960, který pocházel z Vrahovic, ulice asi Fučíkova a měli prodejnu s masem.Ještě snad jen, že ho bavila auta a měl sestru. Pokud ho znáte, budu velice ráda za informaci. Předem děkuji Jana
Jana Vanduchová ID: 25
otazky o historii a vznikumenavyslouzil a ineinformace
chtel by chom vedet vice informaci o vzniku jmena vyslouzil o jejim puvodu a o starostovi Martinovi Vyslouzilovi, ktery byl starostem
ludovitcerny ID: 24
Nová diskuse
Vítejte v nové diskusi, která nahradila knihu návštěv.
Hlavním novinkou je rozdělení do několika témat (kategorií) - Obecná diskuse, Město Prostějov a okolní obce, Akce ve Vrahovicích, Inzeráty, Koupaliště, Základní škola, Spolky, firmy, obchody..., Volná diskuse, O tomto webu a Novinky na webu. Dále jsem trochu změnil design.
Doufám, že to tu bude trochu živější než v knize návštěv. Příspěvky se vkládají bez registrace, musíte jen zodpovědět kontrolní otázku (2+3=...). Tak pište a nezapomeňte prosím, že při psaní příspěvků je nutné dodržovat pravidla webu.
Původní příspěvky z knihy jsem přesunul sem - do kategorie „Obecná diskuse“.
Lukáš Hájek ID: 15
Re: Trávník u domu
Dobrý den,
o problematice trávníku před domem bohužel nic nevím, ale doporučuji zeptat se přímo <a href="http://www.mestopv.cz/showdoc.do?docid=1382" target="_blank">Městského úřadu Prostějova</a>.
Lukáš Hájek ID: 12
Trávník u domu
Nevím, jestli mi dokážete poradit, ale třeba mi pomůžete mě nasměrovat. Zajímalo by mě, čí je ten kousek trávníku, který je mezi chodníkem, který vede kolem našeho domu, a silnicí. Jde mi o to, jestli si tam třeba můžu udělat záhonek, nebo něco zasadit. Vidím, že někteří lidé tam mají růže nebo nějaké keříky, ale už nevím, do jaké míry je to &quot;legální&quot;.
Budu ráda za jakoukoli odpověď.
Děkuji.
Barbora K. ID: 11
Re: Karvinsko
Ty fotky máte moc pěkné.
Martin Hájek ID: 10
Menu