Aktuality

Jarní úklid 2015

Kontejnery na odpad velkoobjemový (jedná se o odpad z domácností, který je rozměrný a není možno ho umístit do popelnic např. staré koberce, linolea, starý nábytek, vyřazené oblečení, textil a obuv) a biologický (odpad ze zahrad), který se bude odkládat do speciálních pytlů, budou na místech uvedených v následující tabulce vždy v určený den od 15.00 hod do naplnění, nejdéle však do 18.00 hod. Naplňování každé vany odpadem bude kontrolováno pověřeným pracovníkem.

Do těchto van není možné odkládat odpad nebezpečný (barvy, ředidla, akumulátorové baterie, pneumatiky) a žádný průmyslový nebo živnostenský odpad. Dále není povoleno dávat do van větší množství inertního odpadu (rumisko, hlína).

 

DatumUmístění
24. 4. 2014
od 15.00

Trpinky
K. Světlé
Čechůvky točna
M.Alše-P.Jilemnického

27. 4. 2014
od 15.00
u sídl. Svornosti
Jano Köhlera
J. Suka
Drážní domy za spol. .A.S.A.TS

Zdroj: Město Prostějov


Cyklostezka

Město chystá stezku do Vrahovic., VAFKOVI NAVZDORY... (22. 2. 2015, Prostějovský večerník)

Vyjádření por. Ing. Michaela Vafka (DI - Policie Prostějov) a jeho výhrady k cyklostezce na Vrahovické ulici naleznete v článku Cyklostezka Vrahovická v Prostějově. Poručík Vafek preferuje cyklopruhy především z důvodu bezpečnosti (v článku jsou rozepsaná jednotlivá nebezpečná místa v případě realizace cyklostezky) a také snadnosti výstavby. Opírá se také o výsledky nezávislého bezpečnostího auditu zadaného městem. Řešení formou cyklopruhů využívají i další města jako Brno, Ostrava, Vídeň i Berlín. Článek obsahuje i názory dalších odborníků.

| Lukáš Hájek
Předchozí 1 14 28 33 34 35 36 37 38 39 41 54 Další


Menu
RSS
Facebook Vrahovice!
Twitter
Facebook like