Aktuality

Pohlednice Vrahovic jsou ještě v prodeji

Chcete poslat svým přátelům či příbuzným pohlednici místa, ve kterém žijete? Pohlednice Vrahovic jsou stále ještě k dostání v prodejně Inka v Trpinkách. Pokud máte zájem o nákup většího množství, můžete si je objednat e-mailem na adrese szsv@seznam.cz . Na pohlednici vydané v r. 2004 jsou vyobrazeny nejvýznamnější budovy naší obce v čele s kostelem sv. Bartoloměje.

| Martin Hájek

Úplná uzavírka ulice Říční

Ve dnech 22. a 23. června 2011 bude úplně uzavřena ulice Říční, která spojuje ulici Olomoucká (ve směru od PV vpravo hned za mostem přes Hloučelu) a Vrahovice (navazuje na ulici Tovární - kolem rybníčku, železniční přejezd, "myší díra"), z důvodu opravy vozovky společností .A.S.A. TS Prostějov.

Zdroj: Město Prostějov

| Lukáš Hájek

Noc kostelů

pátek 27. května 2011 bude probíhat po celé republice akce s názvem Noc kostelů, do které se zapojil i kostel sv. Bartoloměje ve Vrahovicích. Program začíná v 17:30.

Program pro Prostějov naleznete zde.

Zdroj: Noc kostelůMěsto Prostějov

| Lukáš Hájek

Vrahovice na Wikipedii

Vrahovice mají svůj článek na internetové encyklopedii Wikipedia.org. Můžete si v něm přečíst něco o přírodních poměrech, místní historii, vývoji počtu obyvatel, památkách a místních rodácích. Jsou zde i odkazy na zajímavé webové stránky a na literaturu, ve které se můžete dočíst více.

| Martin Hájek

Sdělení Spolku za staré Vrahovice

Možná jste již zaslechli, že se náš spolek snaží na Vrahovické ulici vedle říčky Romže vybudovat nový park. Vloni jsme vysadili několik stromků a letos v tom budeme pokračovat. Letošní práce budeme zahajovat v sobotu 12. března odpoledne. Budeme shrabávat starou trávu, abych připravili pozemky na další úpravy. Pokud budete mít volný čas a chtěli byste nám přijít pomoct, budete srdečně zváni. Na konci práce budeme dělat táborák, takže si budete moci upéct špekáčky. Práce se bude konat jen za příznivého počasí. Facebook: Událost: 1. letošní práce na novém parku ve Vrahovicích
V případě jakýchkoliv změn, budete informováni. 
Dále bychom chtěli oznámit, že se chystáme od března přijímat nové členy. Můžete se na náš přijít podívat již zmíněného 5. března a nebo mezi nás zavítat do naší klubovny. Scházíme se (téměř) každý pátek večer v železniční zastávce Vrahovice. Máme zájem o lidi ve věku 15-25 let. Facebook: Událost: Uvažuji o členství ve Spolku za staré Vrahovice ;-)
Kromě zmíněné práce na parku se snažíme věnovat ochraně přírody, propagaci Vrahovic, zkoumání historie obce atp. Vydali jsme pohlednici Vrahovic, uspořádali dvě výstavy o dějinách naší obce, sesbírali největší sbírku fotografií a dokumentů týkajících se Vrahovic. Přečíst si něco o nás můžete třeba zde. Budeme rádi, když rozšíříte naše řady a přispějete novými nápady.

Zdroj: Spolek za staré Vrahovice

| Martin Hájek
Předchozí 1 11 20 30 35 36 37 38 39 Další


Menu
RSS
Facebook Vrahovice!
Twitter
Facebook like