Aktuality

Víte, že...

…se ve Vrahovicích narodil divadelní a filmový herec Arnošt Faltýnek (1906-1991), který si zahrál v několika desítkách filmů? Více si o něm můžete přečíst zde.

V sekci Rodáci se dále můžete dočíst o dalších lidech, kteří se narodili nebo byli svým životem spjati s Vrahovicemi. Po třech z nich - hornistovi Zdeňku Tylšarovi, jazykovědci Františku Kopečném a starostovi Josefu Střížovi - byly v r. 2010 pojmenovány nově vzniklé ulice.

| Martin Hájek

Pohlednice Vrahovic jsou ještě v prodeji

Chcete poslat svým přátelům či příbuzným pohlednici místa, ve kterém žijete? Pohlednice Vrahovic jsou stále ještě k dostání v prodejně Inka v Trpinkách. Pokud máte zájem o nákup většího množství, můžete si je objednat e-mailem na adrese szsv@seznam.cz . Na pohlednici vydané v r. 2004 jsou vyobrazeny nejvýznamnější budovy naší obce v čele s kostelem sv. Bartoloměje.

| Martin Hájek

Úplná uzavírka ulice Říční

Ve dnech 22. a 23. června 2011 bude úplně uzavřena ulice Říční, která spojuje ulici Olomoucká (ve směru od PV vpravo hned za mostem přes Hloučelu) a Vrahovice (navazuje na ulici Tovární - kolem rybníčku, železniční přejezd, "myší díra"), z důvodu opravy vozovky společností .A.S.A. TS Prostějov.

Zdroj: Město Prostějov

| Lukáš Hájek

Noc kostelů

pátek 27. května 2011 bude probíhat po celé republice akce s názvem Noc kostelů, do které se zapojil i kostel sv. Bartoloměje ve Vrahovicích. Program začíná v 17:30.

Program pro Prostějov naleznete zde.

Zdroj: Noc kostelůMěsto Prostějov

| Lukáš Hájek

Vrahovice na Wikipedii

Vrahovice mají svůj článek na internetové encyklopedii Wikipedia.org. Můžete si v něm přečíst něco o přírodních poměrech, místní historii, vývoji počtu obyvatel, památkách a místních rodácích. Jsou zde i odkazy na zajímavé webové stránky a na literaturu, ve které se můžete dočíst více.

| Martin Hájek
Předchozí 1 11 21 31 36 37 38 39 40 41 Další


Menu
RSS
Facebook Vrahovice!
Twitter
Facebook like